+48 782 00 17 17
Drako Studio

Fotografia z drona

Fotografia z drona Kraków Drako Studio

Fotografia z drona to obecnie jedna najszybciej rozwijających się dziedzin fotografii. Jej potencjał został dostrzeżony przez niemal wszystkie jej dziedziny. W przypadku zdjęć wykorzystywanych do celów promocyjnych i reklamowych, fotografie z drona znajdują zastosowanie w bardzo wielu branżach. Jedną z nich jest z pewnością branża nieruchomości. Efektowne zdjęcia takich obiektów jak hotele, pensjonaty, biurowce, osiedla mieszkaniowe i wiele innych pomagają w pełni zaprezentować je widzom.

Dzięki zdjęciom z drona można m.in.:

  • pokazać na jednym ujęciu całość fotografowanego obiektu,
  • zaprezentować jego efektowną bryłę,
  • sfotografować infrastrukturę zewnętrzną (np. zewnętrzne baseny, obiekty sportowe, tereny rekreacyjne),
  • pokazać, jak wygląda on na tle krajobrazu.

Dobrze wykonane zdjęcia z drona są prawdziwym must have zwłaszcza w przypadku miejsc, które szczycą się swoją niebanalną architekturą, rozmachem czy doskonałą lokalizacją. W tym przypadku dobrze wykonana fotografia dronowa może wywołać u odbiorcy prawdziwy „efekt WOW”.

Co trzeba wiedzieć zlecając wykonanie zdjęć z drona?

Wybierając firmę, której zlecimy wykonanie fotografii dronowej naszego hotelu, pensjonatu czy innej nieruchomości, warto nie tylko sprawdzić jej portfolio, ale również upewnić się, że osoba, która będą wykonywać zdjęcia posiada stosowne uprawnienia. W świetle prawa drony to tzw. bezzałogowe statki powietrzne (BSP), podlegające regulacjom prawa lotniczego. Dlatego każdy, kto lata dronem w celach innych niż rekreacyjne powinien mieć do tego stosowne uprawnienia (tzw. Świadectwo Kwalifikacji). By je zdobyć należy przejść odpowiedni kurs. Oczywiście nie oznacza to od razu, że ktoś kto je posiada jest mistrzem w dronowaniu. Jednak ryzyko, że okaże się całkowitym dyletantem jest również mniejsze. Dodatkowo, osoby wykonujące komercyjne loty dronem powinny też mieć ubezpieczenie OC, a w niektórych przypadkach również ważne badania lekarskie.

Oprócz kwestii związanych umiejętnościami operatora należy też zorientować, jakiego sprzętu będzie używał. Między dronami do fotografii istnieją bowiem spore różnice jeśli chodzi o możliwości techniczne. Warto o to zapytać, zwłaszcza jeśli na zdjęcia z drona zamierzamy przeznaczyć większy budżet.

Kolejną sprawą, o której trzeba pamiętać są ograniczenia związane z lokalizacją fotografowanego obiektu. W przypadku wielu stref powietrznych latanie dronem (zwłaszcza profesjonalnym) wymaga uzyskania pozwolenia ich zarządcy. Należy upewnić się, że firma, której zlecimy wykonanie fotografii z drona takie pozwolenie uzyska.

Należy też wiedzieć, że przypadku niektórych obiektów tego typu zdjęć po prostu nie da się wykonać, ponieważ znajdują się one na terenach objętych całkowitym zakazem lotów (dotyczy to zwłaszcza miejsc znajdujących się w sąsiedztwie lotnisk).

Trwa ładowanie strony prosimy czekać...